Rys Życia

Urodziłem się w Drohobyczu (obecnie Ukraina), w 1943 roku, od 1945 r. mieszkam w Opolu. Skończyłem studia z zakresu melioracji wodnych, a potem ekonomiczne oraz podyplomowe z religioznawstwa i filozofii. Po studiach, przez pierwsze 13 lat, pracowałem zgodnie z wykształceniem w wykonawstwie melioracyjnym, potem w projektowaniu, przez jakiś czas kierowałem pracami badawczo-projektowymi w jednym z  branżowych instytutów badawczych (ochrona środowiska), przez parę lat byłem urzędnikiem terenowej administracji państwowej. W 1982 roku zrezygnowałem z dotychczasowo wykonywanej profesji, a rok potem zacząłem świadczyć usługi radiestezyjne co trwało do połowy 2000 roku.


Na przełomie 70 i 80 lat, z żona Marią Bożeną, opracowaliśmy wieloletni program rozwoju duchowego, który zaczęliśmy realizować w Opolu od jesieni 1981 roku. Program powstał w oparciu o nasze osobiste doświadczenia duchowe. Nie mieliśmy nauczycieli duchowych, jak również nie korzystaliśmy z literatury (zresztą w tych czasach niezwykle skąpej). Przygotowany wtedy program jest prawie w identycznym zakresie prezentowany do chwili obecnej zachowując nadal świeżość, oryginalność i bogactwo treści. Żona zmarła w 2004 roku, ja nadal prowadzę kursy rozwoju duchowego. W biegiem lat mają miejsce jedynie drobne uzupełnienia pierwotnego opracowania.


Od połowy lat 70-tych zajmuję się radiestezją, od 1976 roku jestem członkiem Zarządu Stowarzyszenia Radiestetów w Opolu, od 1979 r. byłem jego wiceprezesem, a potem przez kilkanaście lat prezesem. W 1983 roku w kilkuosobowej grupie radiestetów stworzyliśmy podstawy radiestezji zawodowej w Polsce (m. innymi zakres tematyczny i sposób egzaminowania na czeladników i mistrzów radiestezji). Do chwile obecnej zachowało się wiele z ówczesnych ustaleń.


Największą pasją mego życia jest rozwój duchowy; mam przeświadczenie, że prowadzenie zajęć z duchowości jest moim przeznaczeniem. Wydaliśmy z żoną 2. książki ogólnie dostępne, kilka pozycji jako wewnętrzne materiały dla kursantów oraz szereg artykułów o tematyce duchowej, psychotronicznej i związanej ze zdrowym sposobem życia.


Od 1990 roku związany jestem z Fundacja Homo Homini Frater, w ramach której prowadzę kursy Rozwoju Duchowego.


Wiesław Kornalewicz